PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ W BIAŁYMSTOKU

Pielgrzymka do krajów bałtyckich 15-19.06.2020

PIELGRZYMKA DO KRAJÓW BAŁTYCKICH

15-19.06.2020

  SZYDŁOWO - GÓRA KRZYŻY SZAWLE -  RYGA - HELSINKI - TALLIN - ZAMEK BOWSKI - RUNDALE - KOWNO

1. DZIEŃ 15.06. Poniedziałek: 

5,45 Zbiórka na parkingu przed kościołem. 6,00 wyjazd, przejazd przez Polską na Litwę. Msza Święta w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłowie(żmudzkie Lourdes). Pobyt w największym sanktuarium maryjnym na Litwie, spacer do pomnika św. Jana Pawła II, wizyta w Kaplicy Objawień. Krótka wizyta na Gorze Krzyży w Szawlach i przejazd do Rygi. Obiadokolacja we własnym zakresie, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ 16.06. Wtorek:

Śniadanie,wykwaterowanie. Msza Święta, następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, Parlament, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Tallina,  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ 17.06. Środa: 

Przejazd do portu, zaokrętowanie na promie, rejs do Helsinek. Śniadanie na promie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: plac Senacki z katedrą luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, Esplanadi - główna ulica spacerowa, spacer nabrzeżem -  Kuappatori - tradycyjny targ fiński, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, Temppeliaukio - kościół w skale, dworzec główny, teatr narodowy, Sobór Uspienski. Zaokrętowanie na prom, podróż do Tallina, w trakcie rejsu obiadokolacja na promie. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ 18.06. Czwartek:

Śniadanie, Msza Święta, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy: Katedrę Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół p.w. św. Olafa, Ratusz, baszty Megede i Kiek in de Kök, basztę Gruba Małgorzata oraz Bramę Morską. Czas wolny. Po południu przejazd do Rygi, obiadokolacja we własnym zakresie, powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ 19.06. Piątek:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Krótka wizyta na  Zamku Bowskim -  samodzielne zwiedzanie. Następnie postój w   Rundale i zwiedzanie zespołu parkowo - pałacowego(łotewski Wersal) - samodzielnie. Wyjazd w dalsza drogę, przejazd do Kowna, zwiedzanie z przewodnikiem:  Starówka z ruinami zamku, kościół Bernardynów, plac Ratuszowy, gimnazjum jezuitów, pałac Paców, dom Perkuna, katedra św. Piotra i Pawła, obiad, czas wolny. Przyjazd do Białegostoku w godzinach nocnych.

Cena: 450pln + 200euro

Cena zawiera:- transport klimatyzowanym autokarem; 2 noclegi w Rydze; 2 noclegi w Tallinie; 3 x śniadanie; 1 x obiadokolacja; 1 x śniadanie i 1 x obiadokolacja na promie; 1 x obiad w restauracji regionalnej w Kownie; usługa przewodnicka w Rydze, Tallinie, Helsinkach i Kownie; bilet powrotny na prom do Helsinek;  opiekę licencjonowanego pilota; opłaty drogowe, autostradowe, parkingowe, klimatyczne, sanktuaryjne; ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERGO; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.

Uwaga!!! Dodatkowe opłaty: 45eur- płatne do ręki pilotowi na realizację programu na miejscu.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument - dowód osobisty lub paszport. Opieka duszpasterska, każdego dnia Msza Święta.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

SPECJALNECopyright © 2011 - 2020
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku